Sesja ciążowa – gdzie szukać fotografa?

pregnant-1597889_1920

Sesja ciążowa to jedna z bardziej popularnych rodzajów sesji zdjęciowych. Dlaczego Polki tak chętnie się na nią decydują? Kiedy ją wykonać oraz najważniejsze – jak znaleźć dobrego fotografa. Odpowiedzi na wszystkie te pytania szukaj w poniższym tekście.

Dlaczego kochamy sesję ciążową?

Kobiety zdecydowanie bardziej, niż mężczyźni lubią robić sobie zdjęcia. Skąd ten wniosek?Wystarczy spojrzeć na to, jak wyglądają typowe profile użytkowników na Facebook czy Instagramie. Kobiety o wiele częściej zamieszczają fotografie, których głównymi bohaterkami są one same. Jednak to nie jedyny powód, dla którego panie zakochały się w sesjach ciążowych. Ważniejszym jest fakt, że ciąża to wyjątkowy stan, który statystycznie zdarza się 1,5 raza w życiu każdej Polki. A skoro jest to tak unikalny moment w naszym życiu, to warto go dokładnie uwiecznić. Oczywiście każda z nas ma telefon z funkcją aparatu czy dobry aparat fotograficzny i może sobie samemu „strzelić” kilka fotek. Jednak będą to zwykłe zdjęcia, jakich mamy wiele. Zaś profesjonalną sesję ciążową wykona nam tylko dobry fotograf.

Sesja ciążowa – kiedy ją wykonać?

Jednak zanim przejdziemy do poszukiwań fotografa, musimy wiedzieć, na kiedy go w ogóle rezerwować. Oczywistym jest, że sesja ciążowa odbywa się w trakcie ciąży, jednak nie każdy miesiąc jest dobry. Przez pierwsze pół roku skup się na tym, by znaleźć odpowiednie studio fotograficzne, ponieważ nie jest to wskazany okres do odbycia sesji ciążowej. Dlaczego? Jeżeli nie jesteś w ciąży, to poszukaj w internecie obrazków przedstawiających kobiety w różnych miesiącach ciąży. Wynika z nich jasno, że zaczyna on się odpowiednio kształtować dopiero na początku trzeciego trymestru ciąży. I właśnie ten okres jest najlepszy do wzięcia udziału w sesji ciążowej. Przyjęło się, że optymalną datą jest ta między 6. a 8. miesiącem trwania ciąży.

Sesja ciążowa – jak znaleźć fotografa?

Przechodzimy do ostatniego i najważniejszego punktu, czyli poszukiwań fotografa, który wykonuje sesje ciążowe. Najlepszym miejscem, w którym możemy go znaleźć jest internet. Zobacz pod tym linkiem jednego z nich oraz przykładowe zdjęcia z wykonywanych sesji. Innych fotografów znajdziesz równie łatwo. Wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz hasło „sesja ciążowa Warszawa” lub „sesje ciążowe Warszawa” (w miejscu Warszawy twoje miasto). Niemal od razu twoim oczom ukaże się lista stron internetowych z ofertami od fotografów wykonujących tego rodzaju sesje. W takim wypadku nie pozostaje ci nic innego jak tylko wybrać najlepszą z nich.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>